7 důvodů proč podnikat na mateřské

Podnikat na mateřské či nepodnikat?

Podnikání mě osobně dalo odpověď na hledání seberealizace a zároveň péče o svou rodinu. V tomto článku jsem sepsala 7 nejpádnějších důvodů, proč je dobrý čas začít právě na mateřské.

  1. Řešit jenom a pouze potřeby malého dítěte (případně dalších členů rodiny) a to v horizontu několika let, mi prostě leze na mozek. Při vší té lásce a oddanosti chci mít i něco jenom svého a realizovat se i jinak.

2. Na straně druhé si neumím představit systém „z nuly na sto“, kdy po několika letech doma z jednoho dne na druhý, pracuji na plný úvazek. Nebýt doma skoro vůbec, děti vidět na večeři a o víkendu, být v neustálém stresu, aby neonemocněly. Babičky k dispozici nemám.

3. Nejsem placena za čas, a tak nevadí, když pracuju méně hodin. Jednou bude více času a já už budu mít připravenou půdu. A pak každá skulina času ušetřená pro práci mi přijde jako dar. Cítila jste se někdy takhle v zaměstnání?

4. Je to možná nejlepší čas začít, protože „rodičák“ stále běží a stát za mě platí sociální a zdravotní pojištění. Takže nejsou-li příjmy, nejsou ani pravidelné měsíční výdaje.

5. Nejsem vázána časem a místem. Mám svobodu a jsem svou vlastní šéfkou (hurá aspoň něčí).

6. Jako matka na rodičovské sice nemám tolik času, jak by se mohlo zdát. Čas však nepřibyde ani s  nástupem do zaměstnání. Nedokážu posoudit, jestli ho bude víc v důchodu, ale to je trochu pozdě začít uskutečňovat své sny.

7. K „rodičáku“ mám milý přivýdělek. Tudíž dalším důvodem je hojnost, hojnost a zase HOJNOST.

 

Podnikání není pro každého

Nemyslím si, že podnikání je pro každého. Nic není pro každého :-). Pokud však slyšíte uvnitř tichý hlásek, který vám šeptá, že právě to byste chtěla, že přesně tohle je řešení, následujte ho. Člověk nakonec lituje víc toho, co nezkusil, než toho, co zkusil.

Možná se bojíte byrokracie, že nedostanete podporu od rodiny nebo partnera. Možná jste slyšela, že podnikání je džungle. Možná máte ještě další miliardu strachů a pochyb. Možná ke svému „proč“ potřebujete i „jak“.

Ale pokud vás to láká, dobrý čas je právě teď. Následovat vedení své duše nebo intuice se vždycky vyplatí (nejen finančně).

Klub podnikavých maminek

Protože jsem sama našla v podnikání cestu, rozhodla jsem se stát partnerkou a podporovatelkou Klubu Podnikavých maminek. Založily ho, jak jinak, dvě mamči na mateřské, dvě podnikatelky.

Není to Klub jen „k pokecu“, najdete tam návody a rady pro začínající podnikatele, trocha té právní stránky věci a nejen to. Snad právě protože ho založily ženy, najdete tam i podporu pro svůj vnitřek a svou duši. Takže do tématu podnikání proniknete ze všech stran. Najdete tam, jak na to.

Navíc ve facebookové skupině se můžete seznámit s ženami, které jsou na stejné cestě. Ze své zkušenosti mohu říct, že podpora mých kolegyň mě často drží nad vodou. Jejich rady a inspirace mě už tolikrát posunuly vpřed.

Pokud vás to zajímá a láká, mrkněte zde na video:

Klub podnikavých maminek + DÁREK

Na vaší cestě vás chci skutečně podpořit a tak ke vstupu do klubu přidávám jako dárek svůj e-book Kladivo na bloky k bohatství v hodnotě 590,-Kč zcela zdarma (platí do konce června). Stačí zaslat doklad o zaplacení na info@lindaberger.cz a obratem dostanete můj e-book.

 

Linda Berger
je koučkou, propagátorkou metody EFT, milovnicí rituálů a vůbec všeho, co souvisí s hojností. Ukazuje lidem, jak odhodit své vnitřní bloky k penězům a jak se naladit na vlnu hojnosti. Je také autorkou eBooků Finance jako zrcadlo vnitřního nastavení, Cesty k hojnosti a on-line kurzu V hojnosti. Více se dozvíte zde.
Komentáře