Proč o adventu zpomalit a jak na to.

Ač advent bývá dobou plnou stresu, shonu a vánočního šílenství, je možné si ho užít v klidu. Přínosy to má nejen na rodinnou atmosféru, ale i dlouhodobě na naší energii. Přesně tak, na naší vitalitu a v zásadě i na to, jestli na jaře pocítíme příval jarní energie nebo únavu.

Adventní šílenství

Ještě před pár lety jsem adventní šílenství praktikovala také. Jsem docela extrovertní typ a navíc jsem ani neznala nic jiného.

Pak jsem někde zaškobrtla o koncept žití v souladu s rytmy přírody. Přišlo mi to, upřímně, jako MEGA utopie. Ovšem někde v hloubi duše, mě ten koncept přitahoval.

„Co je v přírodě, to je pravda“.

Dnešní městský člověk (třeba já) normálně moc v rytmu přírody nežije. Celoročně má nejen umělé světlo a teplo, ale i třeba i jahody a rajčata (ty teda už nekupuju).

Každopádně jsem pomalu, ale jistě začala vědomě pracovat na zklidnění v době adventní. A musím říct, že to má svůj šarm a přínos, a to právě na energii a vitalitě. Když v zimně jedu jako blázen, chybí mi energie na jaře (ano, jarní únava, schlíplost) a vzpamatovávám se ještě létě. Naopak, když se zklidním, pociťuji na jaře nadšení a opravdu vlnu nové energie.

 

Zklidnění nám přináší napojení, naladění. To platí všeobecně kdykoli, v době adventu však trojnásob. Nechce snad každý prožít Vánoce plné klidu a míru? Právě zklidněním jim děláme cestu do své domácnosti.

Jak to zařídit?

Pro mě osobně bylo těžké jít z nuly na sto procent. Chtít to od sebe a třeba i od rodiny, může naopak přinášet stres.

Schůdnější pro mě byla cestou okrajování. Nejdřív jsem okrajovala takzvané povinnosti, abych měla více času na radovánky. Pak jsem začala i ty radovánky dělit na ty, co mi opravdu dělají radost a ty z povinnosti, setrvačnosti a bůhví jaké. Pak jsem trochu sáhla na dárky, blízkým i rodině. To je pole, kde vnímám opět hodně povinnosti a tzv. slušnosti, setrvačnosti a zbytečnosti.

Před pár lety jsem začala experimentovat se spánkem  době kolem slunovratu. Začala jsem chodit spát v 9 hodin. To je na mé poměry opravdu brzy. Byla jsem překvapená, že se mi vůbec podařilo usnout. Tenhle spánek je nepopsatelně sladký, takže letos do toho jdu zase. Dokonce se mi podařilo získat i rodinu.

Aktivně si lze vytvořit klidnější předvánoční dobu tím, že nějaké věci budeme delegovat např. mytí oken (už slyším ty námitky), dobře se zorganizujeme dopředu, určíme si priority a na nedůležité se prostě vykašlem.

Prach za skříní ani upatlané okno Vánoce nezničí. Nervozita, napětí a vyčerpání, ano.

Co lze okrájet?

  • Náročný úklid, cídění všeho možného i nemožného a odsouvání nábytku. Stačí uklidit tak, abyste se cítil/a příjemně. Prach za skříní Vánoce nezničí. Nervozita, napětí a vyčerpání, ano.
  • Pečení druhů cukroví, které nikdo nejí a/nebo do zásoby až na leden.
  • Společenské akce a setkání, která nepřináší radost.
  • Dárky. Dát dárek z lásky a splnit někomu přání či jen potěšit je něco velmi krásného. Často však vůbec nemáme nápad, co dát. Ovšem máme velký seznam lidí, kterým „něco dát musíme„. Je dobré se z tohoto kruhu vymanit nebo začít vymaňovat. Je to opravdu zbytečná energie, peníze a navíc i ekologická zátěž.
  • Alkohol. Moje osobní zkušenost je, že je lépe i ubrat na konzumaci alkoholu. Není hned nutné se úplně vzdávat svařáčku, ale měla by to být spíše záležitost k potěšení smyslů než rutina.

Čemu se naopak věnovat?

  • Hovorům při svíčce nebo krbu.
  • Rozjímání o samotě, klidně v dece a s teplým čajem.
  • Spánku a odpočinku.
  • Všemu, co dělá radost tělu i duši např. voňavá horká vana.
  • Vděčnosti za všechno, co rok přinesl i odnesl.

Další rozměr

Už jsem zmiňovala aspekt vitality, ale je tu i další rozměr. Zklidněním, rozjímáním a vyhodnocováním se loučíme s rokem minulým. Když své lekce alespoň trochu pochopíme a přijmeme, je opravdu velká šance, že se v příštím roce nebudou opakovat. Nový rok prostě přivítáme s čistým štítem a jako zralejší bytosti.

Krásný a klidný čas adventní přeje

Linda

PS. Skvělým dárkem beze stresu a honění se jsou Magnety hojnosti. Objednat si je můžete z pohodlí svého domova TADY >>>

Linda Berger
Jsem žena, manželka i matka, která miluje život a užívání si. Stejně tak moc si užívám objevy v krajině mysli, své i svých klientek.

Co se týče nastavení k penězům a prodeji, studovala jsem v kurzech T. Harv Ekera, Johna Assarafa, C. M. Sheldon, Laury Wright, Margaret M. Lynch a mnoha dalších. Mými mentorkami jsou Lenka Lutonská a Lucie Harnošová.

Krátce shrnuto, učím se od lidí se silnou energií a opravdovým nastavením k bohatství a prodeji. Vše, co se učím moc ráda zase svým způsobem předávám dál. Mými kurzy prošlo už 10 000 žen.

Co můžeš udělat ty? Poznej metodu, díky které budeš prodávat za hodně peněz. nebo Zjisti, co ti brání, žít v bohatství.
Komentáře