Energie chaosu a prokletí „já musím“ hojnost nepřitáhne

Naše hlava, náš rozum, nám často dává dost zabrat. V tom se nepochybně shodneme. Umíme si každičký detail rozložit pomalu do tisíce dalších střípků, díváme se na vše z miliónů úhlů, jen ne z toho správného.

A pak jsme uhoněné, vyčerpané, bez nálady a energie a stejně to výsledky nedostavují. A pokud ano, jen dočasně a ne v té míře, kterou bychom si přály.

Myšlenky a naše vnímání informací

Co se to děje? Naše myšlenky jsou roztříštěné do tolika směrů, že už neudržíme pozornost na to, co je pro nás podstatné. Neustále nestíháme, jsme zavalené povinnostmi a starostmi. A pak se objeví někdo, kdo s úsměvem říká „Najdi si čas pro sebe“, „Začni se mít skutečně ráda“, „Dej sebe na první místo“. Ale do prčic, jak a kdy ti mám asi udělat mi už nikdo neřekne.

Existuje vůbec cesta z prokletí „Já musím“?

Ano, ale není snadná. Vždy, když si uvědomíte, že je tu staré známé „ale já teď musím“, „já bych měla“, dejte si vědomou stopku. Místo toho si položte otázku „Chci to nebo nechci“. Často se stává, že rozum tam bude stále tvrdě oponovat – musíš.

Ale srdce a duše budou křičet NE!

V tu chvíli udělejte pár hlubokých nádechů a výdechů. A znovu se zeptejte sami sebe, co ve skutečnosti chcete. Mnohdy se dá úkol delegovat na někoho jiného nebo je opravdu důležitější něco jiného.

Sama teď třeba musím doma uklidit. Měla bych minimálně vysát, vytřít a utřít prach. Ale chci to? Ne, teď chci pro vás napsat tento článek.

Odpověď znáš, naslouchej si

Naslouchejte své intuici, ta vám totiž vždy napoví správně. Na každého promlouvá jinou řečí, pro jednoho to jsou obrazy, pro dalšího emoce a pocity a pro jiného třeba slova, myšlenky. Když položíte otázku sami sobě, pak to první, co přijde, jde právě z intuice.

A je jedno, zda tomu budete říkat vyšší vedení, vnitřní rádce nebo jak si to nazvete. To, co přijde poté už jde z rozumu. A ten šotek, bydlící u nás v hlavě, má vždy kupu proti argumentů. Jaké? Třeba proč to teď nejde, co všechno musíš, takhle to nefunguje, kdyby to bylo tak snadné dělali by to všichni,…

Tak znovu: Jen to první co přijde (myšlenka, vize, slovo, emoce, pocit) je to správné!

Jak z chaosu v hlavě udělat pořádek?

Je mnoho způsobů a upřímně neexistuje univerzální rada. A co si budeme povídat, i to, co fungovala na mě před pár lety (někdy i týdny) nejednou svou službu nedělá. A to jsem ještě nezmínila cykličnost.

Co můžete vyzkoušet pokud je myšlenek moc a nikam se neposouváte ve vztahu k sobě, vnitřnímu klidu a už vůbec k hojnosti ve všech jejích směrech a podobách?

 • Vědomá stopka
  Zastavte se, dejte si sama sobě stop, nadechněte se a vydechněte, soustřeď se na chvíli jen na svůj dech. Všímejte si, jak se zvedá hrudník, zkoušejte nafouknout jednotlivé části těla.
 • Tančete
  Pusťte si hudbu, kterou máte ráda (nebo i tu, co vám leze krkem), a doslova ze sebe setřeste všechny nánosy emocí a pocitů, které s vámi již nejsou v souladu či je již potřebujete.
 • Změna činnosti
  Pokud sedíte, stoupněte si. Pokud pracujete hlavou, na chvíli jděte něco dělat rukama.
 • Napijte se
  Zní to zvláštně, ale i obyčejná voda pitá se záměrem je účinná.
 • Vzduch
  Jděte se na chvíli projít nebo si alespoň stoupněte k otevřenému oknu a volně dýchejte. Opět platí, že veškeré myšlenky soustřeďte jen na svůj dech. Ty ostatní nechte bez povšimnutí jen tak proplout.
 • Určete si priority
  Na každý den si předem naplánujte jen pár věcí, kterou jsou skutečně důležité. A těm se naplno věnujte. Zvednete tak nejen svou výkonnost, ale hlavně sebevědomí, protože například tři podstatné věci za den určitě zvládnete lépe než sto maličkostí.
 • Rituál ráno a večer
  Ráno (ještě než vylezete z postele) si stanovte cíl dne, jasný záměr. A vstávejte s radostí, vždyť bude úspěšný den. Večer v posteli se před usnutím pořádně pochvalte. Řekněte si alespoň tři věci, co se za den povedly. Každý den to nebude nový univerzitní titul, ale i dobře uvařený oběd se počítá.

Energii chaosu střídá proud hojnosti

Zaměřená pozornost má velkou moc a sílu. Tak toho pořádně využijte. Když si v hlavě uděláme prostor, vyčistíme ho od negativních, nikam nesměřujících a destruktivních myšlenek, pak se může teprve uvolnit místo pro něco nového.

Jako mávnutím kouzelného proutku opět zaslechneme jemný hlas své intuice, přijdou neotřelé nápady a k nim rovnou i způsoby, jak to vše uvést do života. Semínka hojnosti, radosti a štěstí zakoření a brzy se budete moci těšit na hojnou úrodu.

 S láskou vaše čarodějka Dana Chara

Avatar photo
Dana Chara
Dana Chara Kratochvílová = čarodějka a designérka života. "MILUJI PRÁCI S ENERGIEMI, A PROTO UČÍM OSTATNÍ, JAK MÁLO MNOHDY STAČÍ K VELKÝM ZMĚNÁM!" www.danakratochvilova.cz
Komentáře