Hojnost očima personalistky

Co to vlastně je ta hojnost? Naprostá většina lidí si pod tím představí peníze. Ano, za peníze si můžeme koupit cokoli dalšího, co nás napadne ve spojení s pojmem hojnosti, takže je to úplně
správná asociace.

Jako personalistka pracuji hlavně s ženami, kterým pomáhám najít novou práci. Vidím proto úplně jasně, jak skutečnost, že někdo zrovna teď práci nemá, ovlivňuje jeho vnitřní nastavení.

Bez práce nejsou koláče, tedy peníze na ně. To říká známé české přísloví. Ale ustrnout v tom pocitu „nehojnosti“, podlehnout mu, nechat se srazit na zem zrovna v období, kdy práci někdo nemá a ještě navíc ji třeba nějakou dobu neúspěšně hledá, to vidím často v přímém přenosu. A nejen v něm, sama ten pocit velmi dobře znám.

Stalo se mi v loňském roce, že jsem se rozhodla jít za svým pracovním snem – podnikat v online světě. Znělo to krásně, možná až pohádkově, vyvedeno v růžových barvách.

Dokonce jsem tehdy opustila dobře placenou práci na manažerském postu, protože se ten můj sen časově, ale i podle zákona prostě s tehdejší prací neslučoval. Nebylo možné dělat obojí a nechat si tak uklidňující „zadní vrátka“.

Moje nastavení mysli se téměř okamžitě propadlo někam do hlubin typu – zbláznila ses, odejít z práce, skočit do prázdna, do nejistoty, připravit se o peníze?!

Když najednou není ta pevná půda pod nohama, může to být doslova až vnitřní peklo.

Naštěstí jsem na sobě nepřestala pracovat, hltala jsem webináře, kurzy, články o hojnosti, kde se dalo. Neříkám, že to bylo snadné, to ani náhodou.

Přeprogramovat svou mysl z pocitu „odešla jsem do nejistoty, připravila jsem se o peníze“ do nového nastavení „vydala jsem se na cestu neomezené hojnosti“ bylo obrovsky těžké.

Jak se mi po krůčcích dařilo ten nový program postupně dostávat do hlavy, začaly „zázračně“ přicházet nové příležitosti, nápady, spolupráce. Bylo to jako snažit se obrátit obrovský poklop úplně na druhou stranu. Těžká vyčerpávající práce…

Proto si troufnu říct, že se vyplatí „makat“ na vnitřním nastavení. Protože to stojí za to! A přesně tohle učím už roky nezaměstnané ženy v kurzech naživo a teď už i online.

Vlastní zkušenost je totiž to nejcennější a díky ní pomáhat druhým jít po té možná dost trnité cestě, ale se sladkou odměnou na jejím konci, vnímám jako své poslání.

Nemáš práci? Deptá tě to? To je úplně v pořádku, ale…Pojďme to společně změnit!

Důvěřuj sama sobě, ta vysněná práce tam někde je

Jenom je třeba ji začít hledat a hlavně vytrvat, i když se to zrovna nedaří. 

A hojnost pak s novou prací přijde, to je nabíledni :)

Přeji všem takovou práci, která vás bude naplňovat a přinese i tu hojnost!

Přeješ si

Žít v hojnosti a dostatku?

Už nemuset přemýšlet nad každým výdajem a mít dost všeho pro sebe i svou rodinu.

Tímto kurzem již prošlo 0 žen.
Avatar photo
Marta Tricha
Jako personalistka s 30letou praxí v oboru pomáhám ženám i zaměstnavatelům ke spokojenosti v práci - rovnováha je výhra.
Komentáře