Jak posílit hojnost v temném období?

V přírodě nastalo temné období. Poslední listí za chvíli spadne a energie Země se stahuje dovnitř. My to cítíme jako chlad. Dny jsou krátké, noci dlouhé. Ovlivňuje to nějak naši hojnost?

Ve společnosti je zavedený lineární přístup. Dělat vždy vše stejně, v létě v zimě, ve dne, v noci, muži, ženy, děti. Podle tohoto principu bychom měli i budování hojnosti a příjmu pojmout za všech podmínek stejně.

Je pro vás tento přístup funkční a dává vám smysl?

Já jsem se v tom moc nenašla. Nicméně jsem dlouho byla přesvědčená, že v tomto tmavém období v přírodě hojnost prostě není. Snad krom nadbytku sněhu, když se zadaří. Na straně druhé mi to nějak nedávalo smysl, protože příroda je ze své podstaty hojná.

A tak jsem dumala a dumala…a v tom mi došlo, že stejně jako příroda, bychom měli zaměřit svou pozornost  a energii dovnitř.

Ideální aktivity hojnosti

  1. Očista vnitřního světa.
  2. Transformace prostoru domova se záměrem hojnosti.
  3. Odpočinek.
  4. Příprava na triumf.

Vnitřní očista

V temném, podušičkovém období nám skoro sami vyplouvají vnitřní stíny. Je dobré najít odvahu se na ně podívat a pročistit je. Obdobně je to s bloky nebo nefunkčními modely ohledně hojnosti a peněz. Toto je ideální období k očistě vnitřního světa, tak abychom později měli uvnitř prostor, kam hojnost může volně proudit.

Hodí se jakékoliv techniky práce s vnitřním světem, přesvědčeními a emocemi. Nabídka je široká a každému vyhovuje něco jiného. Může to být třeba psaní deníku, konstelační práce, access techniky, očistné meditace, dýchání, rituály, já sama miluju k tomu účelu EFT, ale vážně je toho spousta. Chce to jenom fakt udělat.

Čím více vnitřní práce zvládneme udělat v tomto období, tím více efektu pak bude mít naše snažení ve světě. Období je také vhodné na dočerpání se spánkem a celkové zvolnění.

Pravidelné čištění „potrubí hojnosti“ vede i k tomu, že lépe fungují již existující projekty, přichází zajímavé vánoční bonusy a podobně.

Domov jako sídlo hojnosti

Domoc je naším vnitřním prostorem. Podle učení feng-shui je uspořádání domova důležité pro náš proud hojnosti. I zde je vhodné období zbavit se nefunkčních věcí a těch, které vám nedělají radost (můžete je darovat nebo věnovat na charitu). Rozhodně je dobré projít si takové ty „nánosy zbytečností“. V zimě trávíme doma více času a tak má na nás jeho uspořádání větší vliv.

Spousta lidí toto dělá nějak intuitivně, protože uklízí své bytečky na Vánoce. Doporučuji k tomu dát vědomou myšlenku uvolňování prostoru hojnosti. Můžete zapojit celou rodinu. Třeba mladší dcerce to vysvětluju tak, „aby měl Ježíšek místo na nové dárky“. I ona tak vytřídí hračky, se kterýma si nehraje, do charitativní sbírky.

K vytunění myšlenky hojnosti domova, jsem s výtvarnicí, Hanou Šišperovou, vytvořila sadu Magnety hojnosti. Je tam i obrázek speciálně navržený pro roh hojnosti, jmenuje se příhodně Strom peněz.

Odpočinek

Cože odpočinek jako aktivita hojnosti?

Ano, ano, ano. Vše musí být v rovnováze  a tak si dopřejte odpočinek nebo alespoň sundejte nohu z plynu. Choďte do sauny, wellness na masáže, pijte horký čaj s přáteli. Najděte si čas na sebe a na rodinu.

Vysíláte tím signál vesmíru i sobě, že se umíte ocenit, že umíte přijímatradovat se ze života.

(Ti, kteří věří na tvrdou dřinu, budou mít pochopitelně více práce. Sorry.)

Příprava na triumf

Neznamená to, že v tomto období nepracujeme nijak jinak než uvnitř své duše a domova. (I když hezké by to bylo, což?)

I v oblasti práce se můžeme zbavit starého a nefunkčního…návyků, produktů, nefunkčních strategií i spolupráce.

Celkově je období vhodné spíše ke zvolnění. Lépe tak můžeme uslyšet svou intuici ohledně dalších kroků a nápadů. Patří sem i veškeré přípravné práce. Rozumím pod tím třeba práci na webu i tvorbu věcí, které spatří světlo světa až později, chystání a shromažďování informací. Je tu taky rozhlížení se, vyrábění a pokládání základů nové nebo staronové činnosti. (Je jasné, že sezónní věci z logiky věci úplně odmlku mít nemůžou.)

Toto období také přeje vnitřní práci. Můžete si nakreslit nebo sepsat svou vizi, použít vizualizaci nebo meditaci a zasadit tak vnitřní semínko.

Zkrátka a dobře, můžete si vše v klidu nachystat na váš velký triumf.

Ať se vám daří a ať hojnost proudí,

S láskou Linda

Linda Berger
je koučkou, propagátorkou metody EFT, milovnicí rituálů a vůbec všeho, co souvisí s hojností. Ukazuje lidem, jak odhodit své vnitřní bloky k penězům a jak se naladit na vlnu hojnosti. Je také autorkou eBooků Finance jako zrcadlo vnitřního nastavení, Cesty k hojnosti a on-line kurzu V hojnosti. Více se dozvíte zde.
Komentáře