Jak se každý den přiblížit svému snu?

Lidé se často ptají, jak se každý den přiblížit svému snu.

Na toto téma jsem dnes vyzpovídala jednu ženu, která miluje výzvy a která podle mého názoru zvládá nemožné. A plní si své sny, pěkně krok za krokem. Možná jí znáte, jestli ode mě máte cokoliv staženo, do finální podoby to upravila právě ona…

Eriko, můžeš se nám představit?

Moje jméno je Erika Čákorová, jsem on-line podnikatelka. Upravuji lidem jejich e-booky a weby, tvořím on-line kurzy a jsem autorka několika projektů- On-line s úsměvem, Uklízíme s úsměvem a Plánujeme s úsměvem, také jsem vytvořila tištěný NEKONEČNÝ PLÁNOVAČ. Jako dárek si můžete stáhnout tento plánovač >>>.

Má tvoje neskutečná výkonnost nějaké spojení právě s plánováním?

Lindi, ano, má. Dřív jsem dělala věci nahodile, skákala od jednoho k druhému a většinou jsem měla spoustu věcí „rozdělaných“. Dost často se stávalo, že mi docházely síly na dotahování a už jsem potřebovala dělat něco jiného. Pracovat na zakázkách.

Uvědomuji si, že jsem byla dost často nervní, protivná a vlastně to byl takový začarovaný kruh. To, že jsem protivná, jsem si vyčítala a tak stále dokolečka. Až díky tomu, že jsem svým činnostem dala nějaký řád a ujasním si vždy prioritu, najednou vše zvládám mnohem snáz a efektivita je úplně jinde než před tím.

Jak být každý den blíže svému snu. Jak teda na to?

Lidi mají tendenci dát si deset tisíc úkolů a pak se hroutí z toho, že to všechno nestihli. Vím to, protože jsem to měla taky tak.

A pozoruju to i ve svém plánovacím kurzu. Jde o úhel pohledu na plánování, vlastně. Když si popíšu plánovač činnostmi od shora dolu a nestihnu je, zkusím to ještě párkrát a pravděpodobně to brzy zabalím.

Když na to ale půjdu jinak (to dělám já), je nanejvýš pravděpodobné, že se výsledky dostaví. Já totiž nesměřuju pozornost právě na těch deset tisíc věcí, které stejně „budu muset“ udělat, jako je třeba praní, žehlení, nádobí… no, myslím, že není potřeba pokračovat, ženy určitě moc dobře vědí (a muži si mohou místo těchto prací dosadit jiné )… Směřuji pozornost na svůj sen, na cíl, za kterým jdu.

 

Své plány skládám tak, abych se každým dnem svému snu přibližovala.

A když ho dosáhnu, dám si další. Je super plnit si sny „popořadě“ a nechtít hned všechno najednou. Často to tak máme… Jsme netrpělivý a chceme všechno HNED, jenomže když jste doteď nebyli zvyklí se na něco takového soustředit a teď si rozmyslíte, že si chcete plnit 10 snů najednou, bude pravděpodobně těžké k nim dojít, protože nebudete vědět, kterému dřív věnovat pozornost a budete se tak dlouho rozmýšlet, že si možná nesplníte nakonec žádný. A to je pak škoda.

 Plánujte si své sny, plánujte si jednotlivé kroky k dosažení cíle, ale nesnažte se chtít všechno najednou a hned.

Co si myslíš o pořekadle: Když člověk plánuje, Bůh se směje?

No, tak o tom si myslím své a ono to tak vlastně je, když se na to díváme z určitého úhlu. Pokud si totiž myslíme, že tím, že si naplánujeme celý den, nemůže se nám stát nic výjimečného, je to blbost. Žijeme život, který je takový, jaký je. Stejně, jako existuje den a noc, černá a bílá, stejně tak v životě zažijeme příjemné i to, co třeba úplně nechceme. Ale koho by bavilo, kdyby věděl o všem, co ho má potkat? Nehledě na to, že právě situace, které nečekáme, nemůžeme se na ně připravit, jsou většinou právě ty, které nás posouvají dál.

Tenhle citát se s plánováním nevylučuje, pokud nechcete mít naplánovanou každou vteřinu svého dne. Použiju s dovolením jiný citát a hned vysvětlím proč. Určitě všichni znají: Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit. A já to tak opravdu vnímám. Tenhle týden mě potkalo hned několik nepříjemných událostí, které vyžadovali moji pozornost, nedalo se to prostě přejít s tím, že to udělám jindy. Někdo by mohl říct, že „Bůh se směje“, já to vidím tak, že vesmír testuje, jestli to, co chci, OPRAVDU CHCI. Díky svým plánům a zvyku držet se již zmiňovaných „TOPek“, jsem nakonec splnila všechno důležité pro svůj cíl.

Mohla jsem se nechat převálcovat tím, že se mi děje něco, co nechci a tak se na to vykašlu, nebo jsem si mohla říct… Aha, prověrka, tak co holka, dáš to? A dala.

V souvislosti s citátem mě napadá ještě jiný a to tento: Kam směřuješ pozornost, tam to roste… Pokud tedy máte přístup: Když člověk plánuje, Bůh se směje… raději nic neplánujte, protože tímhle postojem dáváte najevo, že svým plánům nevěříte. A když je člověk přesvědčen o tom, že veškeré jeho plány něco sejme, ono se to tak opravdu stane, protože to tak má nastavené v hlavě. A sice ne třeba vědomě, ale tuhle energii a vibraci posílá do vesmíru. Je to jako bych říkala… Hele, jdu plánovat, sešli na mě nějakou pecku, protože tak to prostě funguje, tak mi to potvrď… No, kolik bych toho asi splnila z toho, co jsem si naplánovala, že?

Jaké doporučení nebo tip bys nám dala?

Něco suprově účinného, co ještě není tak běžně známo nebo to každý nedělá.

Už jsem to zmiňovala, ale doporučuji se soustředit ne na tisíc věcí najednou, ale určit si jasnou prioritu. Jako například… Dnes napíšu článek a odešlu ho/ uveřejním… Nebo, dnes vyžehlím tu hromadu prádla, která se mi tam záhadně zase objevila… No, a pokud splníte jen tento jediný úkol, pochvalte se. Nevyčítejte si, že jste nestihli víc. I když to tak většinou bývá, protože jak máme radost z toho, že máme „splněnou“, s chutí se vrhneme třeba ještě do něčeho dalšího.

Taky je pak super určit si nějakou odměnu, která člověka potěší. Třeba… když tento týden splním všechny své plány, odměním se __________ (doplní si každý sám).

Přeji, ať se plánování stane vašim pomocníkem, ne vy jeho otrokem… Protože když jste jeho otrokem, neplní to vůbec funkci, kterou má. Použijte plánování pro dosažení svých snů a uvidíte, že si ho zamilujete.

Krásný den, Erika

Okoukněte Eriky plánovací kurz >>>

 

Linda Berger
Jsem žena, manželka i matka, která miluje život a užívání si. Stejně tak moc si užívám objevy v krajině mysli, své i svých klientek.

Co se týče nastavení k penězům a prodeji, studovala jsem v kurzech T. Harv Ekera, Johna Assarafa, C. M. Sheldon, Laury Wright, Margaret M. Lynch a mnoha dalších. Mými mentorkami jsou Lenka Lutonská a Lucie Harnošová.

Krátce shrnuto, učím se od lidí se silnou energií a opravdovým nastavením k bohatství a prodeji. Vše, co se učím moc ráda zase svým způsobem předávám dál. Mými kurzy prošlo už 10 000 žen.

Co můžeš udělat ty? Poznej metodu, díky které budeš prodávat za hodně peněz. nebo Zjisti, co ti brání, žít v bohatství.
Komentáře