Snadný tip ke zvýšení příjmu

Snadný tip ke zvýšení příjmu

Je to opravdu snadné, celý trik je v tom platit sobě jako první.

Takže fakt stačí na to myslet jednou měsíčně anebo si dát trvalý příkaz a dál to neřešit. Takhle to dokonce funguje úplně nejlíp. (Kéž by šlo takhle i cvičit.)

Jestli jste už přečetl/a nějaké knihy o rozproudění financí, jistě pro vás tento koncept nebude novinkou. Najde se to opravdu všude, ale kdo to fakt dělá?

Když jsem si toto doporučení přečetla poprvé před mnoha lety, zdálo se mi jako holý nesmysl. Nemám peníze, všude dluhy, problémy, jasně že musím platit nejdřív jim (chápejte všem krom sebe). Až budu mít víc, můžu o tom začít uvažovat. Že jo?

Po pravdě, je to logika typu: začnu hubnout až zhubnu. Tedy totálně naopak.

Začít platit sám sobě první je důležité o to víc, čím je urgentnější finanční situace. I kdyby to měla být první vydělaná koruna v měsíci. Je jen pro mě (a vesmír) symbolicky první.

Peníze jsou formou energie. Začneme-li zacházet správně s malou částkou, další se navýší.

Platit sám sobě pravidelně jako první aktivuje především zákon přitažlivosti. Dávám tím vesmíru i lidem najevo, že na mě záleží. Já jsem ve svém životě svou oporou a proto si platím jako první. A to bez ohledu na výši příjmu!

Pro začátek to ani nemusí být velká částka. Třeba stovka měsíčně, pokud se pohybujete v menších příjmech. Věřte, že s tímto opatřením brzy budete mít víc.

Sama jsem si v krizi dávala na stranu korunu, po roce už to byla stovka a pak pár stovek, po pár letech už tisícovka a …(ehm na tom jsem se nějak zasekla).

Navíc si tím buduji větší sebevědomí a sebehodnotu. To že každý měsíc rok za rokem dávám sebe na prvním místo, není bez efektu. A jak už možná víte, peníze s hodnotou a sebehodnotou hodně souvisí.

Model zaměstnanci

Zaměstnanci obvykle nedostávají peníze první den v měsíci. Výplata je už zkrácena o daně a sociální a zdravotní pojištění. Z tohoto hlediska dostane vždy první někdo jiný. Nicméně je spousta položek, které platíme dál ze svého platu sami, proto doporučuji automaticky v den výplaty před tím, než se zaplatí cokoliv jiného, dát na stranu pro sebe neboli zaplatit sobě první.

Je lepší pravidelně menší částka, než jednou „urvat“ a pak pětkrát nic.

Kam by takové peníze pro sebe měly jít? V současnosti jsem dospěla k názoru, že nejlépe někam, kde budou uložené na lepší časy nebo na něco velmi krásného do budoucna.

Praktikovala jsem různé modely a myslím, že nic není špatně. Pokud se například příliš obětujete pro druhé a pro vás je „všeho škoda“, pak takové peníze mohou jít na radůstku jen a jen pro vás.

V zásadě si myslím, že se dnes hodně žije na dluh a proto pro většinu lidí je důležité si udělat finanční polštář nebo polštářek. Ne ze strachu, ale z radosti. Ale je to na každém. Už jen budování si zvyku, sobě platím jako první je důležité.

Každý jsme originál, proto nejlepší využití peněz pro sebe je pro každého trochu jiné.

Model podnikatelé

Podnikatelé si mohou zaplatit jako první, ale většinou to nedělají. Hlavně ti menší nejprve poplatí všem, zaměstnancům, státu, dodavatelům, subdodavatelům, atd. Někdy na ně ani nezbyde. Ach jo.

Aby se finanční situace vůbec mohla obrátit, je třeba zaplatit sobě na prvním místě. A co když na tom není firma zrovna finančně dobře? Zaplaťe si stovku jako první a dělejte to systematicky aspoň rok. Co po roce? Pochopitelně to nejpozději po roce navýšíte. (Zde je nutno dodat, že pokud firma má závažné problémy, je třeba je řešit a stále si platit jako první).

Zdravý zvyk

Obvykle se dočteme o zdravých návycích v oblasti stravování nebo sportu. Zdravé návyky pomáhají všude, i v penězích. Možná je to teď nezvyklé a nekomfortní, ale co časem se to zaběhne a vůbec nebude tomu třeba věnovat energii. Naštěstí máme trvalé příkazy.

Ať vám hojnost i peníze narůstají.

S láskou Linda

PS. Myslíte si, že v zacházení s penězi Vás ovlivňují rodinné modely nebo minulé události? Možná je na čase svůj finanční příběh přepsat >>>

Linda Berger
Jsem žena, manželka i matka, která miluje život a užívání si. Stejně tak moc si užívám objevy v krajině mysli, své i svých klientek.

Co se týče nastavení k penězům a prodeji, studovala jsem v kurzech T. Harv Ekera, Johna Assarafa, C. M. Sheldon, Laury Wright, Margaret M. Lynch a mnoha dalších. Mými mentorkami jsou Lenka Lutonská a Lucie Harnošová.

Krátce shrnuto, učím se od lidí se silnou energií a opravdovým nastavením k bohatství a prodeji. Vše, co se učím moc ráda zase svým způsobem předávám dál. Mými kurzy prošlo už 10 000 žen.

Co můžeš udělat ty? Poznej metodu, díky které budeš prodávat za hodně peněz. nebo Zjisti, co ti brání, žít v bohatství.
Komentáře