Jak se na něj nastavit a přivábit si ho do života.
Jedním z podnětů, ačkoliv jich bylo mnoho, byl můj výcvik na kouče „Tapping into wealth“ (česky by to bylo asi Ťukání na dveře bohatsví) u skvělé Margaret Lynch. Během této doby a po ní jsem si začala na hluboké úrovni uvědomovat a posléze měnit svůj vztah ke třem slovům:
Začínala jsem jako člověk, který miluje slovo hojnost. Chtěla jsem žít v hojnosti a ne se zabývat penězi! Asi tušíte, že jsem peníze neměla.
O penězích jsem věděla, že jsou prostředkem směny, ale podstatu této směny hodnoty jsem nechápala. Vnímala jsem je spíš jako něco faktického, studeného, čím se ale bohužel nějak musím zabývat pro přežití.
Bohatství mi přišlo neslušné slovo, ovšem kromě spojení jako např. duchovní, kulturní či duševní bohatství. „Ne, já nechci být bohatá, chci jenom slušně žít ( = přežít)“. Vesmír mě slyšel :-).
Objevila jsem, jak moc je způsob, jakým se k těmto věcem vztahujeme důležitý, jak moc odráží to, co v životě máme nebo za jakých podmínek.
A světe div se, jak se začal měnit můj přístup, začala se měnit i moje realita! Můžete říct, že jsem se začala chovat jinak a dosáhla tím jiných výsledků :-). Tak jako tak, změna přišla.
Na této cestě jsem zjistila, že vnitřní práce na sobě a práce ve vnějším světě jsou prostě jen dvě strany téže mince. A obě jsou potřeba! Osobně si myslím, že ta vnitřní práce je důležitější, se správným nastavením se prostě všechno lépe dělá a funguje. Potřeba jsou ale obě!
Vážně mě bolí u srdce, když vidím, jak se někteří lidé snaží vydělávat peníze a ať dělají cokoliv, finanční pohoda se ne a ne dostavit. Jako mrkvička na provázku. Vím, že kdyby se jim podařilo odhodit své vnitřní bariéry, mohli by být ve svém konání úspěšní, mohli by být v klidu.
Bohatství není suma peněz a investic na naše jméno. Je dost lidí, kteří mají spousty peněz a přesto nejsou skutečně bohatí. Možná „otročí“ mnoho hodin denně včetně víkendů, možná jsou vyhořelí, opuštění, rozhádaní, žijí ve stresuneb nejsou zdraví. Jen peníze neznamenají bohatství. Podle mě tedy :-).
Skutečným bohatstvím rozumím stav, kdy má člověk nejen dostatek peněz, ale i času si je užít, nalez jistý vnitřní klid a balanc, zdraví a má lidi, na které se může spolehnout, miluje a je milován. Nejde o perfektní statický stav, ale o otevřenost a růst, o hledání, o vědomí.
Pro mě pravé bohatství stále to duchovní, duševní i kulturní v sobě obsahuje, ale stalo se mnohem větším pojmem. Je hodně o vědomí, sebelásce a dovolení si „všeho dobrého“. Cítím tam hodně času a pohody, jistoty a lásky, a teprve pak přichází finanční likvidita, a životní styl. Pro každého to je trochu jiné.
Peníze jsou pro mě o hodnotě a sebehodnotě.
Kolik mi má sebehodnota dovolí přijmout akumulovat a jakou hodnotu vytvářím, že ke mně vůbec proudí? Peníze k bohatsví patří a bude tomu tak, dokud budeme žít v systémech, které na peníze fungují.
Hojnost je skvělá, týká se také všeho např. příležitostí, krásy kolem nás, proudění. Je také o životním postoji dostatku.
Zkuste si položit pár otázek :
Chcete se více probrat svým vnitřkem a odhalit jaké emoce , vám blokují bohatství? Pak pro vás mám ebook zdarma: Finance jako zrcadlo vnitřního nastavení aneb Jak měnit své emoce, abyste měli více peněz.