Dělejte to s hudbou

Hudba v nás vzbuzuje emoce, dotýká se nás, dojímá nás, motivuje, ladí… Právě proto se ideálně hodí jako podklad pro EFT neboli ťukání. Může nám dokonce otevřít bránu k dlouho skrytým, uvězněným emocím a doslova nás osvobodit.

Není žádnou novinkou, že hudbou se dá i skvěle nabudit. Bude to však ještě účinnější, když si k povznášející hudbě i proklepnete své EFT bodíky.

Jak na to?

Toto je velmi hravý, snadný, ale účinný způsob, jak se se sebe dostat smutek, vztek, bolest nebo naopak jak naladit svou vnitřní rádio stanici na radost a energii.

Nejprve se zaměříme na pouštění.

Jediné co potřebujete je hudba, která ve vás vzbuzuje emoce. Jestli se vám písnička „jenom“ líbí, tak to nestačí. Pro úspěch je prostě nutné, aby se vás nějak vnitřně dotýkala. Je jedno jak a je jedno proč.

  • vyberete si svou hudbu,
  • může to být lidovka, popík, rock, instrumentální nebo klasická skladba,
  • necháte se unášet emocemi a ťukáte.

Pokud znáte EFT dobře, prostě budete ťukat postupně na body a pokud znáte text písně nebo některé pasáže, klidně si je prozpěvujte. Můžete také plakat, vztekat se, nic nedělat. Všechno je v pořádku. Poťukáte si takto pár kol, klidně si TO s písní zopakujte víckrát až budete cítit, že emoce ustupují.

Jestli EFT vůbec neznáte, základní návod poskytne tento článek. Vyberte si z obrázku jeden nebo dva body, které budete v průběhu skladby poťukávat.

Hudba jako brána

Pokud se chcete s hudbou proťukat hlouběji, postupujte jak je popsáno, avšak po skončení písně trochu analyzujte (a nejlépe i zapište)

  • Co vám to připomíná?
  • Kam vás ty emoce vedou?
  • Vybavuje se vám nějaká situace nebo obraz?
  • Co se tam stalo?

Dejte si další kolo a říkejte si vlastní slova. Klidně halabala, jak vás to napadne. Pokud vás to navede na nějakou komplikovanější situaci, můžete pokračovat s EFT klasickým způsobem.

Nebojte se otevřít se hudbě i emocím – čím více se jim otevřete, tím lépe je pustíte.

Nenechte se zaskočit. Mohou vyplavat emoce, o kterých byste věřili, že jsou dávno minulostí.

Kdy je hotovo? Když zmizí emocionální náboj s tou hudbou spojený. Poznáte to, žádný strach.

Ladění na jinou stanici

Stejný postup je i při ladění se na chtěné emoce. Vyberete si (optimistickou) písničku, pustíte, naladíte se, poťukáváte, prozpěvujete…

V případě velmi hlubokého smutku, vzteku to možná nepůjde. V EFT totiž platí, že nádoba, do které něco dáváme má být prázdná.

Co to znamená? Možná nepřebijete silné emoce, aniž byste se s nimi nejdřív vypořádáte. Tento způsob je ideální. Je to na normální zlepšení nálady nebo motivace v případech, kdy není nic složitého pod tím. Každopádně to můžete zkusit. Nelze si ublížit.

Nyní uvedu několik příkladů písniček k různým tématům,

ale správně je to, co se dotýká právě vás.

Láska

Perfect

Kiss me

Thousand years

Nevěra

Unfaithful

Opuštění/ nešťastná láska

Nina

O řebíčku zahradnický

Bylo nebylo

Vztek

Cleanin out my closet

Vděčnost

Díky za každé nové ráno

Díky za toto nové ráno

Motivace

Když nemůžeš tak přidej

What ever it takes

Krásná budoucnost

Píšem si svůj sen

Dream it possible

Unwritten

Peníze

Money, money, money

Štěstí je krásná věc

Dívka s perlami ve vlasech

Na peníze a emoce s nimi spojené si můžete poťukat i s tímto e-bookem.

Krásné, zábavné i užitečné ťukání,
přeje Linda

P. S.: Nic není náhoda. Tento článek píšu v kavárně zrovna vyhrává dávný hit Shinead O’Connor Nothing compares to you… Píseň, u které jsem kdysi dávno ronila krokodýlí slzy, dnes jen vzpomínka (…tobě už se nejen leccos vyrovnalo, ale překonalo…)

Tagy:
Linda Berger
Jsem žena, manželka i matka, která miluje život a užívání si. Stejně tak moc si užívám objevy v krajině mysli, své i svých klientek.

Co se týče nastavení k penězům a prodeji, studovala jsem v kurzech T. Harv Ekera, Johna Assarafa, C. M. Sheldon, Laury Wright, Margaret M. Lynch a mnoha dalších. Mými mentorkami jsou Lenka Lutonská a Lucie Harnošová.

Krátce shrnuto, učím se od lidí se silnou energií a opravdovým nastavením k bohatství a prodeji. Vše, co se učím moc ráda zase svým způsobem předávám dál. Mými kurzy prošlo už 10 000 žen.

Co můžeš udělat ty? Poznej metodu, díky které budeš prodávat za hodně peněz. nebo Zjisti, co ti brání, žít v bohatství.
Komentáře