Není mateřská jako mateřská

K tomuto zamyšlení a srovnání předtím/potom mě přivedl článek Stáni Mrázkové, ve kterém Stáňa srovnává svou první a třetí mateřskou. Rozdíl je i pro mě jako den a noc….

 

Možná o mně už víte, že mám dvě dcery v rozestupu deseti let. Starší je 12 let a té malé dva roky. Každou jsem měla v jiné situaci, v jiném manželství.

 

Před dvanácti lety

Každý kdo má dítě ví, jaké je to krásné, když děťátko přijde na svět. U mé první dcery mohu bez okolků říct, že v tom bodě života byla mojí jedinou radostí. Vše ostatní v mém životě vypadalo špatně. Byla jsem nešťastná v manželství a měla obrovské finanční stresy. Celkově mi přišlo, že jsem jeden velký stres.

Necítila jsme se podporována okolím, protože jsem okolí ani nechtěla říct, jak strašně mi je. Měla jsem pocit, že bych tím zrazovala bývalého manžela, neboť by to byla z mojí strany jewww.lindaberger-blogdna obrovská stížnost na něj. Rozhodla jsem se být statečná a doufat, že vše nakonec dobře dopadne. (Dopadlo, ale jinak dobře než jsem tenkrát chtěla.) Svěřila jsem se pouze jediné kamarádce, a té pravidelně plakala na ramínku a ještě více jsem plakávala sama.

Byla jsem ráda, že jsem měla aslepoň malý příjem od státu. Tzv. rodičovským příspěvkem jsem pokrývala nejzákladnější potřeby. Velké štěstí bylo, že jsme tenkrát bydleli v bytě „na dekret“ s regulovaným nájmem. Ovšem náš dům, který jsme chtěli pro rodinu opravit, chátral.

Na mateřské jsem nezahálela, již od těhotenství jsem pomáhala co se dalo bývalému muži v obchodě. Jelikož byl silně prodělečný, snažila jsem se od cca jednoho roku dcery přivydělávat i jinde. Peníze nešly na radovánky, které život nabízí a věci příjemné, ale na věci nutné tam, kde to zrovna hořelo.

Na počátku jsem měla dobrý pocit, že zmírním zadlužení rodiny a nějak přispěju k lepšímu životu. Časem se z toho vyklubal pocit, že ikdybych vše vydělané hodila do kanálu, bude to stejné. Mým „kanálem“ byl ten obchod, k němuž jsme časem nemohla pozitivní naladění ani předstírat. Umíte si představit, jak to stupňovalo napětí doma…

Dnes už dávno neexistuje ten obchod ani ani mé první manželství. Jsem však velmi vděčná, že z něj mám krásnou pubertální holku! :)

O deset let později

 

www.lindaberger-blog,cz-3Druhý pokus o deset let později vypadal jinak. Dítě jsem očekávala v situaci materiálního zabezpečení a jistoty.

Doufám, že tato část příběhu nebude kýčovitě nudná. Prostě jsem byla normálně na „mateřské“. S temperamentem mé druhé dcery se toho ani vedle moc dělat nedalo. Tak tak jsem dokončila sebevzdělávací programy z doby těhotenství. Naštěstí přivýdělku nebylo třeba. V jejích dvou letech už jsem cítila hodně silnou potřebu dělat i něco jiného. Přihlásila jsem se do kurzu Stáni Mrázkové a začala psát eBooky i tento blog. Když potřebuji pracovat, dcerku si vezme hodná paní na hlídání a já dělám potřebné. Naštěstí si tuto placenou službu můžu dovolit.

 

Co mi pomohlo z bodu A do bodu B?

Hlavně práce na sobě, na svých přesvědčeních, nastaveních, na míře sebelásky a sebehodnoty. Vím, že jsou lidé, kteří cokoliv v oblasti seberozvoje považují za šarlatánství. Já vyzkoušela různé věci a všechno mě někam posunulo. Určitě jsou přístupy, které mi jsou bližší, ale když jde člověk upřímně do sebe, najde vždycky „materiál“ ke zpracování.

 

Vypozorovala jsem také, že blokády které máme k bohatství, obvykle máme i jinde. Je to stejné jako s tělem. Máme jen jedno. Tak i náš život je jeden. Dělíme si ho na oblasti jen „pracovně“. Abychom se v tom vyznali.

 

Vím, že když se lidé třeba zbaví  například konceptu „nedovolení si“ ve finanční oblasti, dovolí si více i jinde. A tak je to se vším.

 

Zkrátka bych vás ráda povzbudila vydat se na cestu. Ne, není to přes noc. Ale třeba s odstupem 10 let uvidíte tak propastný rozdíl jako já.

 

Moc bych vám to přála.

S láskou

Linda

 

Začít měnit svoje nastavení k penězům můžete třeba stažením mého ebooku zdarma Finance jako zrcadlo vnitřního nastavení.

 

 

Tagy:
Linda Berger
je koučkou, propagátorkou metody EFT, milovnicí rituálů a vůbec všeho, co souvisí s hojností. Ukazuje lidem, jak odhodit své vnitřní bloky k penězům a jak se naladit na vlnu hojnosti. Je také autorkou eBooků Finance jako zrcadlo vnitřního nastavení, Cesty k hojnosti a on-line kurzu V hojnosti. Více se dozvíte zde.
Komentáře