Udělej hojnosti prostor

Jarní úklid trochu jinak

Nyní přichází jaro a proto je velmi vhodná doba pro velmi základní rituál a tím je úklid. Klasický jarní úklid lze pojmou i jako nástroj hojnosti a třeba vás to bude i víc bavit.

Je to vážně základ. Pokud nové, dobré věci (peníze, partner, nové nabídky a možnosti apod.) nemají prostor, nemohou k vám přijít. Sama jsem dlouhá léta vnímala úklid jako nepříjemnou nutnost a rutinní úklid tak stále vnímám. Úklid je však možno pojmout jako očistný prostředek a nástroj k udělání si místa pro to, co chceme.

Kdysi jsem si přečetla zhruba toto (bohužel už nevím kde, asi někde po internetu) a velmi mě to inspirovalo. Byl to pro mě doslova AHA moment.

 

“Veškerý nepořádek a chaos přestavuje chaos v našich životech, věci které nám neslouží a rozbité předměty zastupují nefunkční modely chování a myšlení, věci na kterých bezdůvodně lpíme, stojí za to, na čem zbytečně lpíme. Předměty od lidí, které nemáme v oblibě nám danou osobu neustále připomínají. Vážně si chcete strouhat sýr na struhadle od nepříjemné tety a tímto si doslova otravovat život? Věci, které nechcete dát pryč, protože by se jednoho dne mohly hodit zase uchováváte, protože podvědomě počítáte s nedostatkem. Je to ten signál, který chcete vysílat?”

 

Osvoboďte svůj prostor a osvoboďte sebe! Podívejte se na věci kolem vás jinýma očima. Co ty věci reprezentují: hojnost nebo nedostatek?

Proč myslíte, že čarodějky létají na koštěti? Staňte se čarodějem s koštětem a vymeťte pavučiny a tmavé kouty, energicky vymeťte zlořád ze svého života.:)

Teprve do vyčištěného prostoru má smysl umisťovat symboly a jiné pomocníčky k přivábení hojnosti. Ale o tom zas někdy příště.

Radikálně a od podlahy

Světoznámou expertkou na úklid a vyhazov je Marie Kondo. Její kniha Zázračný úklid (Knižní klub 2015) obletěla svět. Po pravdě tedy je to fičák, ani sama si nejsem jistá, jestli bych to podle ní zvládla. Autorka však tvrdí, že takový zásah vám změní život k lepšímu. Jestli chcete radikální změnu, knihu najdete v každém knihkupectví.

27 dní 27 věcí

Možná se vám nechce do velkého třídění a vyhazovu. Můžete tedy zkusit trochu jemnější způsob, který doporučuje známá autorka Marci Schimoff : po dobu 27 dní vyhoďte 27 věcí. Tím myslí, každý den 27 věcí po dobu 27 dní. Tím se dostáváme k číslu 729. To už je slušné uvolnění prostoru.

Sama jsem to podle ní provedla na podzim 2015 a v roce 2016 začaly přicházet velké změny.

Někteří lidé mi však píší, že žijí na malém prostoru a tolik věcí ani nevlastní. Někdo zas vyklízí pravidelně a tudíž se také nedostane na tak velké číslo. Ze zkušeností druhých vím, že dobře funguje i po dobu 27 dní vyhodit jeden předmět. Magie čísla i dynamika den po dni tam stále je. Avšak opravdu to funguje jen tam, kde už je málo věcí. Jestli zkusíte šetrnější variantu jen protože lpíte na věcech, kýžený efekt se nedostaví.

Jestli jste ale nedočkaví jít na to fakt od podlahy, nemusíte se tímto číslem omezovat. Nemusíte ani čekat na jaro.

Pro všechny, kteří cítí volání jara ke změně jsem připravila něco víc:

 

Vaše Linda

 

Linda Berger
Jsem žena, manželka i matka, která miluje život a užívání si. Stejně tak moc si užívám objevy v krajině mysli, své i svých klientek.

Co se týče nastavení k penězům a prodeji, studovala jsem v kurzech T. Harv Ekera, Johna Assarafa, C. M. Sheldon, Laury Wright, Margaret M. Lynch a mnoha dalších. Mými mentorkami jsou Lenka Lutonská a Lucie Harnošová.

Krátce shrnuto, učím se od lidí se silnou energií a opravdovým nastavením k bohatství a prodeji. Vše, co se učím moc ráda zase svým způsobem předávám dál. Mými kurzy prošlo už 10 000 žen.

Co můžeš udělat ty? Poznej metodu, díky které budeš prodávat za hodně peněz. nebo Zjisti, co ti brání, žít v bohatství.
Komentáře